Стажування за кордоном

Стажування за кордоном

6700
0

Крім можливостей поїхати за кордон в якості студента або туриста існує ще один спосіб, що відмінно підходить для тих, хто не має часу або бажання для освіти і хоче поїхати за кордон у справі. Це міжнародне стажування.

Незважаючи на відносну нерозповсюдженість подібного явища, це відмінний спосіб отримати деякі навички і познайомитися з культурою і життям за кордоном. Єдина ключова умова для проходження будь-якого стажування це, звичайно, знання мови. Для доступу до більшості стажувань знадобиться стара добра англійська, але знання інших мов (іспанська, французька, китайська) значно розширять список можливостей, переважно тому, що англійською сьогодні вже нікого не здивуєш.

За своїми цілями стажування поділяються на волонтерські та професійні.

Волонтерські стажування за кордоном

Мінімальний за вимогами вид стажувань — це волонтерські програми. Як правило, волонтерські стажування спрямовані на забезпечення соціального благополуччя жителів планети, чи то індійські діти, чи французькі бездомні.

Головним чином стажування можна розділити на два види — допомога в боротьбі за права людини і навколишнє середовище. А найчастіше волонтерські програми розраховані на допомогу в освіті дітей в країнах Третього світу або збереженні природи (наприклад, крокодилів).

Інший вид — це волонтерство для допомоги в організації заходів.

Професійні стажування за кордоном

Другий вид стажувань — це професійні програми. Але тут все набагато складніше. Крім знання мови, вимоги до яких можуть бути значно вище, ніж в волонтерських програмах, вам необхідно мати деякі професійні навички, які можуть потенційно знадобитися компанії, в якій ви будете стажуватися. До того ж, кількість місць обмежена, відповідно і можливість прийому в рази нижчий, ніж на волонтерських програмах. Добрі умови стажування в Данії пропонує сайт https://agrosuccess.com.ua.

Подібні стажування діляться також на оплачувані і неоплачувані

Чи стажисту представиться можливість заробити гроші, чи ні, але при оплачуваному стажуванні він, принаймні фінансово нічого не втратить. І, звичайно, більш поширений вид стажувань, що фінансуються самостійно або спонсором. Тобто в пакет необхідних для заявки документів необхідно надати або виписку з рахунку, або довідку про дохід спонсора, тобто, звичайне підтвердження фінансової спроможності.

Сфери діяльності дуже різноманітні. Ви можете знайти стажування в області IT, кіно, музеїв (які, до речі, дуже поширені), бієнале, архітектури і т.д. Головною умовою допуску, крім мови, на подібні програми є профільна освіта.

Вимоги для участі в стажуваннях

Мова. Як було сказано вище, ключовим навиком для шляху за кордон в якості стажера є мова. І вимоги до нього підвищуються пропорційно складності роботи. Зрозуміло, що в більшості випадків володіння мовою потрібно підтвердити документально, а саме сертифікатом IELTS, TOEFL, PTE і т.д. Що стосується волонтерських стажувань, то для них може підійти і звичайний іспит. Що стосується професійних то тут вже не обійтися без Academic.

Буває, що компанії, які пропонують стажування, не вказують вимог до володіння мовою. Проте, потрібно розуміти, що є хороший бал, і є не дуже. Розглядаючи на прикладі IELTS, результат нижче 5.5 вважається відверто слабким. Оптимальним рівнем можна вважати мінімум в 6.5 балів або Upper-intermediate. Хоча деякі компанії (наприклад, EF) приймають стажистів зі слабким рівнем мови.

Крім англійської, який потрібно майже всюди, багато стажувань мають вимоги щодо володіння місцевою мовою. Наприклад, французький музей Orsay вимагає володіння англійською та французькою мовами. Багато інших організацій вимагають знання місцевої мови, при цьому, чим вище його рівень, тим на кращу посаду претендує стажист.

Освіта і досвід

Переваги проходження стажувань за кордоном

У чому ж сенс стажувань, якщо вони не оплачуються, а часто самі по собі є платними? Що стосується волонтерства. Перше, звичайно, це ідея допомоги. У світі знаходяться мільйони людей, готових присвятити свої сили і час на допомогу нужденним, але, тим не менш, їх завжди не вистачає. Другий, і найбільш важливий результат стажувань, який відноситься і до волонтерських, і до професійних — це наявність досвіду. Тут мається на увазі як мовний досвід, а саме перебування в оточенні іноземців, так і досвід самого факту допомоги або діяльності. Волонтерський досвід дуже і дуже високо оцінюється в резюме у багатьох компаніях і університетах. Волонтерський досвід в сфері охорони природи і прав людини особливо цінується в сферах юриспруденції, соціології та політології і sustainability (стійкості навколишнього середовища). Деякі університети і компанії мають обов’язковою умовою наявність волонтерського досвіду як доказ серйозних намірів студента.
Ви автоматично збільшуєте свої шанси на стипендію або грант під час вступу на деякі спеціальності.

Що стосується роботи, наявність професійного досвіду за кордоном є незаперечним плюсом в резюме.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ